Warszawa nieznana

Projekt WARSZAWA NIEZNANA to inicjatywa fundacji, której celem jest przybliżenie dzieciom i młodzieży niezwykłej historii Warszawy. Chcemy zachęcić młodych ludzi do zdobywania wiedzy o stolicy i tworzenia materiałów, które będą mogły podzielić się z rówieśnikami.
W ramach tego projektu planujemy współpracę z różnymi partnerami fundacji. Pragniemy zaprosić szkoły do wzięcia udziału w działaniach, a zaangażowanie w nie będą mieć uczniowie, rodzice i nauczyciele. Dzięki temu chcemy stworzyć inspirujące środowisko, w którym dzieci będą mogły odkrywać nieznane oblicza Warszawy.
Realizacja projektów będzie odbywać się we współpracy z naszymi partnerami. Będziemy współpracować z lokalnymi instytucjami kulturalnymi, muzeami, archiwami i organizacjami społecznymi, aby zapewnić dzieciom różnorodne doświadczenia i wsparcie w ich poszukiwaniach.
Przewidujemy wiele interesujących działań w ramach projektu „Warszawa Nieznana”. Planujemy organizację wycieczek po mniej znanych miejscach w Warszawie, które będą ukazywać fascynujące aspekty historii miasta. Chcemy również zaprosić ekspertów, aby przeprowadzili warsztaty i wykłady, które pomogą dzieciom zgłębić tajemnice stolicy.
Naszym celem jest również rozwijanie kreatywności i umiejętności dzieci poprzez angażowanie ich w tworzenie materiałów o Warszawie. Może to obejmować pisanie artykułów, tworzenie filmów, rysowanie ilustracji lub projektowanie prezentacji. Chcemy, aby dzieci miały możliwość podzielenia się swoją pasją i wiedzą z innymi rówieśnikami.
Projekt WARSZAWA NIEZNANA to nie tylko sposób na poszerzenie wiedzy dzieci o historii miasta, ale także okazja do rozwoju umiejętności badawczych, twórczych i społecznych. Działając razem z partnerami fundacji, chcemy stworzyć inspirujące środowisko, które zachęci młodych ludzi do odkrywania piękna i bogactwa Warszawy.