film WAWELBERG

Projekt filmowy WAWELBERG – to największego przedsięwzięcia fundacji, które łączy ze sobą zagadnienia filmowe z działaniami edukacyjnymi i społecznymi. Naszym celem jest przybliżenie historii rodziny Wawelbergów oraz ich istotnych działań społecznych i edukacyjnych.
Film fabularny i serial
Pragniemy przedstawić w pełnometrażowym filmie fabularnym oraz serialu historię rodziny Wawelbergów, sięgającą aż do roku 1843 i trwającą do 1968. Opowiemy o ich pasjonujących losach oraz społecznych i edukacyjnych inicjatywach, które miały ogromny wpływ na ówczesne czasy.
Film dokumentalny
Nie zapomnimy również o aspekcie dokumentalnym naszego projektu. Przygotujemy kilka krótkometrażowych filmów dokumentalnych, które z bliska przybliżą działania rodziny Wawelbergów w XIX i XX wieku. Będą to autentyczne relacje, pozwalające zrozumieć wyjątkowość ich wkładu w historię społeczności.
Działania edukacyjno-społeczne
Jesteśmy przekonani, że idee Hipolita i Ludwiki Wawelbergów warto przekazywać dalej. Dlatego przygotujemy różnorodne materiały edukacyjne, które pozwolą zrozumieć ich filozofię i zaangażowanie społeczne. Chcemy również podjąć działania społeczne, które będą kontynuacją ich dzieł, mające na celu wspieranie rozwoju społeczności i edukacji.
Mamy nadzieję, że nasz projekt filmowy WAWELBERG przyczyni się do szerszego zrozumienia dziedzictwa rodziny Wawelbergów oraz zainspiruje do podejmowania aktywności na rzecz edukacji i społeczności. Zachęcamy do śledzenia naszych postępów na tej stronie i dołączenia do naszej inicjatywy.